Žiniasklaidos kanalų psichologinis suvokimas: įtaka pirkimo norui ir reklamos pasitikėjimui

Šiuolaikinėje skaitmeninėje eroje žiniasklaidos vartojimo aplinka smarkiai pasikeitė, paveikdama tai, kaip vartotojai sąveikauja su skirtingais žiniasklaidos kanalais ir interpretuoja susiduriamą medžiagą [1, 2]. Šis straipsnis nagrinėja skirtingų žiniasklaidos kanalų psichologinį suvokimą ir jo įtaką vartotojų elgsenai, ypač pirkimo ketinimui ir pasitikėjimui reklama.

Kiekvienas žiniasklaidos kanalas turi unikalų psichologinį suvokimą [3]. Pavyzdžiui, televizija dažnai suvokiama kaip pasyvi medija, skirta planuojamam, bendram žiūrėjimui, ypač tiesioginiams renginiams [4]. Priešingai, socialinė žiniasklaida leidžia dinamišką, realaus laiko sąveiką ir suasmenintą turinį, skatindama didelį įsitraukimą ir bendruomenės dalyvavimą [4].

Tyrimai rodo, kad skirtingas žiniasklaidos kanalų naudojimas lemia skirtingą pasitikėjimą jais [5]. Vartotojų socialiniai ir psichologiniai poreikiai skatina juos rinktis konkrečius žiniasklaidos kanalus [6]. Šis pasirinkimo procesas lemia skirtingą pažintinį ir elgesio poveikį, priklausomai nuo pasirinktų žiniasklaidos kanalų [6].

Žiniasklaidos kanalai gali sukelti skirtingą nuosavybės, pasitikėjimo, pažįstamumo ir identifikavimo jausmą, o šie veiksniai daro įtaką vartotojų elgsenai [6-8]. Pavyzdžiui, socialinė žiniasklaida siūlo stiprų savęs identifikavimą su bendruomenėmis, didelį pažįstamumą ir skirtingą konkretumą [9].

Tyrimas, kuriame dalyvavo 63 respondentai, atskleidė, kad pažįstamumas ir identifikavimas su žiniasklaidos kanalu žymiai padidina norą pirkti reklamuojamą produktą [10, 11]. Taip pat nustatyta, kad pasitikėjimas reklama yra didesnis, kai vartotojai jaučia ryšį su kanalu, kuriame ji rodoma [12].

Šie rezultatai pabrėžia, kad rinkodaros specialistams svarbu kurti pritaikytas žiniasklaidos strategijas [13]. Renkantis kanalus, turinčius teigiamą psichologinį suvokimą, galima sustiprinti ryšius su vartotojais ir padidinti pirkimo ketinimą [13].

Tolesni tyrimai galėtų išplėsti šias išvadas, nagrinėdami konkrečius žiniasklaidos kanalus, tokius kaip „Facebook“, CNN ir kt., siekiant geriau suprasti, kaip psichologinis suvokimas skiriasi priklausomai nuo konkrečios medijos [14].

Kučinskas, G. (2024). Psychological perceptions of media channels: Effects on willingness to buy and advertisement trust. Journal of Management Science (JMAS)7(3), 387-395.

Add a comment

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Prev Next

Subscribe to My Newsletter

Subscribe to my email newsletter to get the latest posts delivered right to your email. Pure inspiration, zero spam.
You agree to the Terms of Use and Privacy Policy